Platformę Net-fiz tworzymy we współpracy z najwybitniejszymi ekspertami. Sprawdź kto tworzy dla Ciebie materiały.
dr Roksana Malak
Fizjoterapeuta, osteopata. Specjalizuje się w pracy z noworodkami, dziećmi i młodzieżą w zakresie ortopedii, neurologii, chorób genetycznych oraz z dysfunkcjami w obszarze procesów integracji sensorycznej. Pracownik naukowo - dydaktyczny w Katedrze i Klinice Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Członek Zespołu Ekspertów ds. Opracowania Wytycznych do Oceny Pacjentów w Wieku Rozwojowym
Autorka wielu publikacji naukowych, uczestniczka licznych konferencji i szkoleń specjalistycznych. Ukończyła m.in. kursy Neonatal Behavioral Assessment Scale (NBAS), Cambridge; NDT Bobath; Bobath Baby, General Movements (basic, advanced); szkolenie I i II stopnia teorii i terapii Integracji Sensorycznej, FITS, PNF – podstawowy; Skala Oceny Zachowań Noworodków wg Brazeltona i wiele innych.
dr n. med. Marian Majchrzycki
Osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Absolwent Wydziału Fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Osteopatii w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Adiunkt w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Założyciel Akademii Terapii Manualnej i wykładowca w Still Academy of Osteopathy w Warszawie. Uczestnik wielu konferencji naukowych oraz kursów, podczas których stale zdobywa nową wiedzę i doświadczenia. Autor licznych publikacji na temat m.in. usprawniania narządu ruchu, terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, czy onkologii.
dr n. med. Piotr Godek
Ortopeda, osteopata. Specjalista diagnostyki różnicowej oraz obrazowej. Ekspert w dziedzinie diagnostyki USG narządu ruchu. Zajmuje się również terapią manualną schorzeń stawów i kręgosłupa, wykorzystując przy tym swoją wiedzę i doświadczenie osteopatyczne. Z pomocą obrazowania USG wykonuje iniekcje dostawowe, okołostawowe i kręgowe w ostrych zespołach bólowych.
dr Ryszard Biernat
Fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i czynny wykładowca w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Specjalizuje się w terapii ortopedycznej sportowców (w tym czołowych zawodników reprezentacji Polski w wielu dyscyplinach), jego obszar zainteresowań skupia się w dużej mierze na stawie kolanowym oraz barkowym. Przez wiele lat doskonalił swój warsztat pracy współpracując z drużynami sportowymi w Polsce i na świecie. Na co dzień prowadzi Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat w Olsztynie.
Zuzanna Sobczak
Fizjoterapeutka, terapeuta manualny metody IFOMPT, DNS Exercise Trainer, SFG1, CF1, FMSIL. Szkoleniowiec, CKB Ekspert, ale także dwukrotna Mistrzyni Polski Kettlebells Hardstyle. Autorka artykułów publikowanych w magazynach takich jak Body Challenge, Magazyn Bieganie, Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja.
Michał Koszla
Fizjoterapeuta, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2001 roku specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, urologicznej i położniczej. Od 2004 roku współtworzy poznańską szkołę rodzenia "Dobry Początek".
Członek International Continence Society. Autor ogólnopolskiego programu ćwiczeń usprawniających od pierwszej doby połogu "Atrakcyjna Mama TM". Twórca systemu terapii dna miednicy u kobiet i mężczyzn oraz fizjoterapii połogowej, z którego prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów. Prowadzi terapię bólu w ciąży oraz po porodzie. Jest także czynnym wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zaburzeń i terapii dna miednicy.
Wiele lat był konsultantem "Kwartalnika NTM" oraz poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Osób z Nietrzymaniem Moczu "UroConti". Jego publikacje ukazały się w "Przeglądzie Urologicznym", "Kwartalniku NTM".
Często zapraszany jako prelegent ogólnopolskich konferencji oraz jako ekspert do TVP2, TVN, PTV, WTK-Poznań. Współpracuje jako ekspert z takimi portalami jak Interia.pl, emaluszki.pl.
Wydawca poradnika dla kobiet z nietrzymaniem moczu "Babski problem?". Prywatnie ojciec 5 dzieci.
Adrian Kużdżał
dr; absolwent studiów magisterskich i doktoranckich AWF Kraków. Kierownik Laboratorium Nowoczesnych Metod Klinimetrycznych i Planowania Rehabilitacji w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych na Wydziale Medycznym, Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyrektor i kierownik Zespołu Fizjoterapii w Centrum Rehabilitacji MEDFIT w Krakowie. Redaktor pierwszej edycji recenzowanej monografii „Atlas Rehabilitacji Ruchowej”
Dr n. med. Artur Drużdż
neurolog, neurofizjolog oraz specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Ordynator Oddziału Neurologicznegoz Pododdziałem Udarowym w Szpitalu Miejskim w Poznaniu, gdzie wykorzystuje swoje wszechstronne umiejętności medyczne i pozamedyczne. Autor oraz redaktor licznych książek i publikacji naukowych. Zaangażowany w działalność edukacyjną skierowaną zarówno do lekarzy, jak i fizjoterapeutów, wnosi wkład w podnoszenie standardów opieki medycznej w Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, w którym pełni funkcję Prezesa Oddziału Wielkopolskiego
Emilia Bednarczyk
mgr; absolwentka AWFiS w Gdańsku. Fizjoterapeuta w Kaszubskim Centrum Rehabilitacji w Sierakowicach. Trener personalny – współpracuje z osobami, które chcą wrócić do sprawności po przebytych operacjach i kontuzjach. Podnosząc swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach dąży do zapewnienia jak najlepszych efektów terapeutycznych. Największą satysfakcję dają jej postępy u pacjentów. Celem jej pracy jest leczenie zgodne z aktualną wiedzą, jak i potrzebami i oczekiwaniami pacjentów. W swoim życiu promuje zdrowie i aktywność fizyczną.
Emilia Mikołajewska
dr - specjalista fizjoterapii, adiunkt w Katedrze Fizjoterapii CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Związana z Laboratorium Neurokognitywnym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK, w tym z międzynarodową grupą badawczą InteRDoCTor. Absolwentka m.in. AWF i UM w Poznaniu oraz ponad 40 kursów. Autorka 15 książek, 400 artykułów. Członek 20 Rad Wydawniczych, recenzent w ponad 110 czasopismach naukowych oraz recenzent wniosków grantowych. Kierunki badań to terapia eklektyczna w neurorehabilitacji dzieci i dorosłych oraz nowoczesne technologie. W ramach firmy Fizjoterapia Emilia Mikołajewska z/s w Bydgoszczy prowadzi praktykę fizjoterapeutyczną oraz kursy.
Joanna Kmieć-Nowakowska
fizjoterapeutka, instruktorka fitness i trenerka personalna. Zajmuje się terapią kobiet w ciąży i w połogu na zajęciach grupowych
Katarzyna Falkowska
fizjoterapeutka, specjalizuje się w kompleksowej terapii kobiet, w szczególności terapią dna miednicy oraz usprawnieniem kobiet w okresie okołoporodowym
Mgr Aleksander Krawczyński
Magister fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Członek IPNFA Poland, Ekspert Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji z tematyki neurologicznej m.in.: PNF, Bobath, Terapia Bazalna. Współorganizator VI Spotkania Ekspertów. W swojej pracy kładzie duży nacisk na pracę praktyczną zgodną z aktualną wiedzą naukową. Obecnie swoje pasje realizuje w WCF Zdrowie Medycyna Edukacja
Roksana Kryk
fizjoterapeutka, masażystka, instruktorka Pilates, specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej
Szymon Moszny
magister fizjoterapii, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wykładowca mentor ProFi Fitness School. Prelegent na licznych kongresach fitness. Autor licznych publikacji dotyczących fitnessu